Biz Kimiz ?

Web Adresimiz: https://www.belgeexpress.com

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Şartlar & Koşullar

Madde 1- Taraflar
1.1. Satıcı
Ünvanı:  LBA Grup Danışmanlık Tasarım ve Bilişim Hizmetleri Limited Şirketi

Adresi: Akşemsettin Mah. Arı Sokak No: 78 Daire : 4 Kat: 2 Eyüp/İstanbul
Müşteri Hizmetleri Telefon: 0850 840 43 74

Mobile: 05522877517

1.2. Alıcı
Adı – soyadı/ TC.NoAdresi TelefonE-mail
Madde 2- Konu
İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait www.belgeexpress.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini (e-ticaret )yaptığı aşağıda nitelikleri ve danışmanlık ücreti belirtilen hizmetin satışı ve danışmanlık ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. Bu antlaşma; Temsil edilenin kendi ürünü ile ilgili olarak; Kalite ve Sistem Belgelendirme işlemleri ile ilgili Danışmanlık ve Belgelendirme üzerinde yürüteceği işlemleri kapsar. Temsil edilen bu anlaşma ile firması ile alakalı Kalite ve Sistem Belgelendirme işlemlerinde Temsilci Firmayı yetkili kılmıştır.
Alıcı, satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri , satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı , ödeme sekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı , şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık , anlaşılır ve internet ortamına ( e-ticaret sitesinde ) uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini , bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.
www.belgeexpress.com sitesinde yer alan ön bilgilendirme ve alıcı tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura is bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.
Sözleşmenin imzalandığı tarihte mevcut olmayan veya öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini olanaksızlaştıran durumlar, mücbir sebep (Doğal afet, savaş, terör, ayaklanma, değişen mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli ölçüde arıza vb.) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir.
Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep durumu 30 (otuz ) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğmuş olacaktır.
Madde 3- Satıcının Hak ve Yükümlülükleri
1. Satıcı, 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri uyarınca sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir haller dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder. Temsilci Firma;   Temsil edilene ait başvuruya ilişkin olarak, ürünün kalite ve belgelendirme işlemlerini yapmayı kabul ve taahhüt eder.
2. 18 (on sekiz) yaşından küçük kişiler www.belgeexpress.com ’dan alışveriş yapamaz. Satıcı, alıcının sözleşmede belirttiği yaşının doğru olduğunu esas alacaktır. Ancak alıcının yaşını yanlış yazmasından dolayı satıcıya hiçbir şekilde sorumluluk yüklenemeyecektir.
3. Sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından www.belgeexpress.com sorumlu değildir. Buna istinaden satıcı, internet sitesindeki sistemden, dizayndan veya yasadışı yollarla internet sitesine yapılabilecek müdahaleler sebebiyle ortaya çıkabilecek tanıtım, fiyat hatalarından sorumlu değildir. Sistem hatalarına dayalı olarak alıcı satıcıdan hak iddiasında bulunamaz.
4. www.belgeexpress.com dan kredi kartı (Visa, MasterCard , vs. ) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Sipariş tarihinden itibaren bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’nin) banka hesaplarına ulaştığı belirlenen andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme yöntemleri kabul edilmez.
Madde 6- Alıcının Hak ve Yükümlülükleri
5. Alıcı, sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir sebepler dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.
6. Alıcı, sipariş vermekle birlikte iş sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayıldığını ve sözleşmede belirtilen ödeme şekline uygun ödemeyi yapacağını kabul ve taahhüt eder.
7. Alıcı, www.belgeexpress.com internet sitesinden satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri , satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı , ödeme sekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı , şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık , anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde bilgi sahibi olduğunu bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini kabul ve beyan eder.

Madde 4- Temsil Edilenin Hak ve Yükümlülükleri;

1-  Temsil edilen sözleşmenin ürün seçiminde satın alınan hizmetin, yürütülecek işlemine ilişkin bilgilerin doğruluğunu kabul eder. Kalite ve Sistem belgelendirme işlemlerine ait seçilen hizmet ile ilgili müracaat yapıldıktan sonra herhangi bir değişiklik ya da ekleme ya da iade ücret talep edilemez. Bu talep yeni bir sözleşme yapılmasını gerekli kılar.

2 – Temsil edilenin kendine ait verdiği ve sözleşme ile de kayıt altına alınan bilgiler, doğru kabul edilir ve bu bilgilere göre işlem yürütülür. Bu bilgilerde değişiklik olması halinde Temsil edilen değişikliği zamanında bildirmediği taktirde, çıkacak sorunlardan sorumlu olur.

3-  Temsil edilen, Kalite ve Sistem Belgelendirme sözleşme tarafı olduğu taktirde, ilgili müracaatın temsil edilenin beyanı üzerinden yapılacağını kabul ve taahhüt eder.

4-  Temsil edilenin, temsilci firmayı yetkilendirdiği işleme ilişkin talebine uyan ve sözleşme ile de kayıt altına alınan işlemin gerektirdiği ücreti, Temsil edilen işlemler başlamadan ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

5-  Temsil edilen, talepte bulunduğu ilgili işleme ilişkin ödemeyi yapmamasından dolayı, süre kaybından dolayı uğradığı hak kaybından kendisinin sorumlu olduğunu kabul ve taahhüt eder.

6- Uluslar Arası Kalite Belgelerinin  Sisteminin Geçerlilik Süresi 3 Yıldır. Sistem etkinliği için belge her yıl Yenileme Ücreti Ödenmektedir. Alıcı bu konuda sorumlu olduğunu kabul ve taahhüt eder.

Madde 5- Sipariş/Ödeme Prosedürü
Sipariş: Alışveriş sepetine eklenen ürünlerin KDV dahil TL tutarı (Taksitli işlemlerde toplam taksit tutarları) alıcı tarafından onaylandıktan sonra, ilgili banka kartının posu üzerinden işleme alınır. Bu nedenle siparişler, sevk edilmeden önce müşteriye sipariş onay maili gönderilir. Sipariş Onay maili gönderilmeden başvuru işlemleriniz yapılmaz.
Süreçteki herhangi bir aksama durumu ya da kredi kartı ile ilgili ortaya çıkabilecek problemler alıcıya sözleşmede belirttiği telefon/faks/e-mail yollarından biri veya bir kaçı kullanılmak sureti ile bildirilir. Gerekirse alıcıdan bankası ile görüşmesi istenebilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’ nin) satıcı hesaplarına ulaştığının belirlendiği andır. www.belgeexpress.com, internet ortamında kredi kartı bilgilerini kullanmak istemeyen alıcılara nakit havale ile sipariş imkanları sunulmuştur. Havale ile ödemede alıcı kendisine en uygun bankayı seçip havalesini yapabilir. Eğer EFT yapılmışsa hesaba geçme tarihi dikkate alınacaktır. Havale ve/veya EFT yaparken “Gönderen Bilgileri”nin Fatura Bilgileri ile aynı olması ve sipariş numarasının yazılması gereklidir.
Ürünün tesliminden sonra Alıcı’ya ait kredi kartının Alıcı’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini Satıcı’ya ödememesi halinde, Alıcı’nın kendisine teslim edilmiş ürünü 10 gün içinde Satıcı’ya göndermesi zorunludur. Bu tür durumlarda nakliye giderleri Alıcı’ya aittir.
Alıcı kredi kartı ile ödeme yapmayı tercih etmiş ise ALICI, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve ALICI arasındaki “Kredi Kartı Sözleşmesi” kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Madde 6- Ürün İade ve Cayma Hakkına İlişkin Prosedürü
Ürün İade:

1-Başvuru işlemlerinizin yapılmamış olması şartıyla siparişinize ait ücretler tarafınıza iade edilecektir.

2-Satın almış olduğunuz hizmette; başvurunuzun yapılmamış olması şartı ile iade talep edebilirsiniz.

3-Geri ödemeniz bankanız tarafından kredi kartınıza yapılır. Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir.

Madde 7- Mali Hükümler:  İş bu sözleşme Temsil edilen firmanın hizmet masraflarını kapsar.

2. Uyuşmazlık Durumunda Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri
İşbu sözleşmenin uygulanmasından kaynaklanan uyuşmazlık halinde, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca her yıl Aralık ayında ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Alıcı’nın veya Satıcı’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.
3.Siparişin gerçekleşmesi durumunda Alıcı işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır. …/…/…